Choroby u psów


Sezon jesienno-zimowy jak powszechnie wiemy jest czasem infekcji i chorób. To, że mówimy o obniżonej odporności w kontekście człowieka nie jest nikomu obce, ale czy ktokolwiek zastanawia się co w tym czasie dzieje się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że psy (bo o nich właśnie mowa) chorują tak samo jak i ludzie. Najczęstszymi chorobami z jakimi zgłaszają się nasi klienci ze swoimi pupilami są: przeziębienie, zapalenie oskrzeli czy gardła. Wiadomo, iż pies nie powie nam co mu dolega. Kaszel, kichanie, apatia, suchy i ciepły nos, przybieranie nienaturalnej pozy. Już wtedy mamy do czynienia z pierwszymi oznakami, których nie warto lekceważyć. Pamiętajmy, nie leczmy psa ‘na własną rękę’. W takich przypadkach należy udać się do lekarza weterynarii. Mimo naszych dobrych chęci to jednak on najlepiej powie nam co się dzieje z naszym pupilem oraz będzie w stanie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Prawie wszyscy znamy także hasło ‘lepiej zapobiegać niż leczyć’. A wiec jak zapobiegać tym wszystkim chorobom aby nasz psiak był zdrowy? Po pierwsze szczepienia, są najważniejszą i najskuteczniejszą receptą, aby zapobiec chorobom. Następnie spacery, nie rezygnujmy z nich nawet w nie sprzyjającą temu aurę. (W przypadku psów mniejszych/niektórych ras gorzej znoszących zimno warto ubrać ubranko). Spacery powinny być krótkie ale intensywne aby zahartować naszego kompana. Po drugie, dieta. Powinna być zbilansowana z uwzględnieniem większego zapotrzebowania kalorii. Możemy także wprowadzić odpowiednia suplementacje witaminami, oczywiście za uprzednią zgodą weterynarza. Po trzecie, zwracajmy uwagę gdzie zabieramy swojego psa. Jeśli najczęściej odwiedzanym miejscem jest las warto pomyśleć o dodatkowej ochronie przeciw kleszczom. Zimą natomiast unikajmy oblodzonych chodników miejskich. Często sól którą są posypane powoduje podrażnienia, pęknięcia a nawet głębokie rany opuszków łap naszych pupili.

Kontakt

PRZYCHODNIA DLA ZWIERZĄT W TERESINIE
ul. Szymanowska 13
96-515 Teresin

tel. 46 861 50 35
tel. kom. 604 758 076

GODZINY PRZYJĘĆ PACJENTÓW:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
PRZERWA: 15:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 14:00
Inne terminy po uzgodnieniu telefonicznym.

(parking na posesji)
(istnieje możliwość płatności kartą)

​PRZYCHODNIA DLA ZWIERZĄT W URSUSIE
ul. Bohaterów Warszawy 15
02-495 Warszawa

tel. 22 867 60 80
tel. kom. 509 624 622
tel. kom. 502 355 473

GODZINY PRZYJĘĆ PACJENTÓW:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8:00 - 22:00
SOBOTA: 9:00 - 16:00
NIEDZIELA: 10:00 - 15:00

(istnieje możliwość płatności kartą)


Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM